KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15816086
nr 1581 6086
Wilhelm Tupy
(1875-1972), Österrike
Etsning, Vy över Kornhamnstorg. Signerad och daterad 1930. Bildmått: 56x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x65 cm
Wilhelm Tupy, österrikisk bildkonstnär född 1875, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 november 2023
kl 18:26:12
25/11 05:03:25
Wilhelm Tupy
Läs mer om Wilhelm Tupy